Главная » 2009 » Юли » 24 » Черно Море продължава напред в лига Европа
09:51
Черно Море продължава напред в лига Европа
Черно море победи молдовския Искра Стал с класическо – 3:0, в среща-реванш от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа и се класира за следващата фаза на надпреварата. Там отборът от Варна ще се изправи срещу холандския ПСВ Айндховен – многократен участник в Шампионската лига.
Първия си гол в днешната среща Мирослав Манолов отбеляза в 25-ата минута, след удар с глава. Той се възползва по най-добрия начин от разбъркване в наказателното поле на Искра и откри. Второто попадение, в 55-ата минута, бе дело отново на Манолов и подобно на първото също бе след недоразумение в полето на Искра. За класическото 3:0 се разписа Дани Георгиев, който вкара след нов опит за удар на Манолов, който бе и най-добрият в редиците на варненския тим.

Както е известно в първия мач, на българска земя, варненци победиха с минималното 1:0, с гол именно на Мирослав Манолов в 44-ата минута и с общ резултат 4:0 се класират за третия кръг на Лига Европа.

Първият двубой на Черно море срещу ПСВ е на 30-ти юли, а реваншът – на българска земя – на 6-ти август.

Голмайсторът на Черно море Мирослав Манолов заяви, че не трябва само той да бъде отличаван за победата над Искра-Стал в Лига Европа. „Не беше толкова лесно да вкарам. Това е заслуга на целия отбор. Целият отбор заслужава да е Играч на мача. Надявам се тепърва да изиграем най-добрите си мачове. Вече мислим за ПСВ Айндховен, това е голямо предизвикателство, само можем да спечелим от този мач,” заяви Манолов пред "Дарик Радио".
Категория: Новините от България | Просмотров: 510 | Добавил: jivi | Рейтинг: 0.0/0