Главная » 2011 » Април » 4 » Българин e европейски шампион по Шотокан Карате До
18:27
Българин e европейски шампион по Шотокан Карате До
От 2 до 3 Април в гр Егер, Унгария се проведе Европейското първенство по Шотокан, организирано от Шотокан Карате До на Обединените Нации (SKDUN).
Отборът ни бе ръководен от Сенсей Лъчезар Ненов, главен инструктор на Българска Федерация по Карате До и председател на младежката техническа комисия на SKDUN.
БФК членува в SKDUN от 7 години като първият ни успех на световно първенство беше през 2004г. От тогава класиранията на българските каратеки стават все по-добри, а само преди шест месеца Александър Стоянов от КК "Янтра” – Габрово спечели световната титла във Франция.
На 2-3 Април 2011г. в гр Егер, Унгария паралелно се проведоха две състезания: Европейска Кохай купа и Европейско първенство по Шотокан карате, в които взеха участие 853 състезатели от 21 държави.
Българският отбор се състоеше от 58 състезатели и спечели общо 20 медала в индивидуалните дисциплини, а в отборните надпревари имаме три класирания в челната тройка.
Младият български каратека Христо Щерев от карате клуб "Ипон" е новият европейски шампион в лека категория при мъжете, а ето и цялостното класире на българския отбор: Европейска Кохай купа: 2 златни, 5 сребърни и 4 бронзови медала, като Бетина Кисьова от клуб Спартак (Плевен) стана първа и в двете дисциплини.
Европейско първенство: 1 златен, 3 сребърни и 5 бронзови медала в индивидуалните дисциплини, а в отборните кадетите ни завоюваха 1-вото място в "кумите”, мъжете се класираха трети, а в отборната "ката” за девойки младша възраст сме втори.
Класиралите се състезатели са от софийските клубове "Фунакоши”, "Шисейкан” и "Ипон”, и от "Шогун” - Созопол, "Спартак” – Плевен, и "Янтра” - Габрово.
Категория: Международни новини | Просмотров: 755 | Добавил: jivi | Рейтинг: 0.0/0